program


Kövek
4

Kövek

Tom Lycos – Stefo Nantsou Kövek című drámája egy rendkívül erőteljes, feszült és megrázó ifjúsági dráma. A darab valós eseményeken alapul: két fiú – egy 13 és egy 15 éves – heccből induló játéka tragédiába torkollik, amikor egy hídról ledobott kő halálos balesetet okoz.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Onsdag, 13. Maj 2026 15:00

Sokkoló történet, ami fontos témákat boncolgat és rengeteg kérdést vet fel: 
– Az egyéni felelősségen túl, mi ebben a környezet, a család, a társadalom felelőssége?
– Mi okozza ezt a fajta inger- éhséget, ami arra sarkalja őket, hogy veszélyes és kockázatos szituációkba keverjék magukat?
– Miből fakadhat az a belső ürességérzet, amit ezzel kell pótolni?
– És ott a felelősségre vonás kérdése. Mikortól és mennyire vagyunk felelősek a tetteinkért? Pont egy olyan határvonalon egyensúlyoz a darab, ahol nagyon nehéz eldönteni, hogy játszó gyerekekről vagy felelősségre vonható fiatalkorúakról beszélünk. 
Ez a darab nem kínál könnyű válaszokat és nem ítélkezik, hanem gondolkodásra hív. És ez a legnagyobb ereje. Nézőként empátiával tudjuk végigkövetni a gyerekek elveszetségét, félelmeit vagy bűntudatát.
A karakterek hús-vér kamaszok, olyan fiúk, akiket ismerünk. Akik akár mi is lehetnénk. Hányszor hallottuk vagy mondtuk mi is, hogy „csoda, hogy túléltem a kamaszkoromat”. Vajon mi volt az pillanat vagy gondolat, ami miatt azt a nagyon vékony határt nem léptük át? 
A célunk nem csupán egy színvonalas ifjúsági előadás eljátszása, hanem annak elérése, hogy a nézőtéren ülő fiatalok a történet hatására elkezdjenek gondolkodni, kérdéseket feltenni, akár magukban, akár tanárokkal, szülőkkel, kortársakkal. Ha akár csak egyetlen fiatalban megszületik egy tudatos döntés egy veszélyes helyzetben – „nem, ezt nem csinálom, mert láttam, mi történhet” – akkor már elértük, amit ez a színház leginkább adhat: párbeszédet, tudatosodást, megelőzést.
A darab tempója gyors, filmszerű, ritmusos – ez különösen fontos ahhoz, hogy a mai fiatal közönség figyelmét végig fenntartsuk. Két színész kelti életre az összes szereplőt, váltakozó jelenetekben, lendületes váltásokkal, kiemelkedő színészi koncentrációval és jelenléttel. A forma is azt szolgálja, hogy a tartalom még inkább hasson: közvetlenül, személyesen, mellébeszélés nélkül.
Ez az előadás nemcsak jó, hanem fontos is. Olyan ügyet szolgál, ami mellett nem mehetünk el. Társadalmi szerepe van – a megelőzés, az érzékenyítés és az empátia fejlesztése terén.

 

Időtartam:

60 perc szünet nélkül

Játszóhely:

Pince

Korosztály:

12 éves kortól

Szereposztás

Díszlet-jelmez

Molnár Anikó


Rendező-asszisztens

Tusor Regina


Rendező

Molnár Anikó

Aktuelt


Minden normális, modern férfinak három menyasszony az ideális, csak légiutas-kísérők legyenek, és menetrend szerint elkerüljék egymást.

Poirot nyomozó kényelmes hazaútra vágyik a legendás, káprázatos Orient Expresszen. Csakhogy az előkelő útitársak között akad valaki, aki nagyon gyanús. Annyira gyanús, hogy bele is hal. A gyilkos pedig közöttünk van, hölgyeim és uraim… és nem is biztos, hogy egyetlen áldozattal beéri.

Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.

PÅ PLAKATEN


„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…

Freud 1939-ben, élete vége felé Angliában él, halálos betegséggel küzd, és egyetlen vágya, hogy az életművét méltó módon hagyja az…

Sherlock Holmes megint szemben találja magát az ördögi Moriarty professzorral. Bohémia királyát egy nemzetközi kémkalandban valakik megzsarolják. Sherlock Holmesnak ezügyben…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.



Kövesse közösségi oldalainkat!

Legyen részese minden pillanatnak!

Kövessen bennünket közösségi felületeinken, hogy ne maradjon le a friss hírekről, kulisszatitkokról és a Thália Színház legizgalmasabb újdonságairól.