Tűzmadár - tánckoncert
Tűzmadár – tánckoncert
A Szolnoki Szimfonikus Zenekar újévköszöntő megaprodukciója.
Tűzmadár – tánckoncert
A Szolnoki Szimfonikus Zenekar újévköszöntő megaprodukciója.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. január 9. szombat, 19:00
A Szolnoki Szimfonikus Zenekar – a hagyományaihoz híven – 2016. január 9-én ismét egy grandiózus produkcióval indítja az új esztendőt. Ám ez alkalommal nem csupán egy népszerű újévköszöntő zenei eseményről beszélhetünk, hanem egy nagyszabású jubileumi koncertről is, hiszen a zenekar ez évben ünnepli fennállásának ötvenedik évfordulóját.
Izaki mester koncepciójában a zenében megrajzolt monda- és mesevilág, a hagyományok tisztelete, az egyetemes emberi értékek megfogalmazása kap főszerepet. A produkcióban éppen ezért helyt kapnak klasszikus, XX. századi és kortárs komponisták művei is egyaránt, mint pl. Verdi Naboccója, Edvard Grieg Peer Gyntje, Igor Sztravinszkij Tűzmadara, Vagy Karl Jenkins Requiemje.
A Szolnoki Szimfonikus Zenekar vendégei ez alkalommal az elmúlt évben óriási sikert aratott Magyar Nemzeti Balett, valamint újra találkozhat a közönség a Nagyvárad Táncegyüttes művészeivel. Új színt hoznak a produkcióba a Pécsi Balett és a Magyar Táncművészeti Főiskola táncosai. A nagyszabású koncertből természetesen a kórusok sem maradhatnak ki. Ez alkalommal a Nemzeti Énekkar, a Budapesti Ifjúsági Kórus és a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus lép színre.
Az est zenei rendezője és karmestere Izaki Maszahiro.
Műsor:
Léo Delibes: Coppelia – Mazurka
Edvard Grieg: Peer Gynt (részlet)
Karl Jenkins: Requiem (részlet)
Igor Sztravinszkij: Tűzmadár – balett szvit
Gioachino Rossini: Stabat Mater (részlet)
Giuseppe Verdi: Nabucco – Szabadság kórus
Tűzmadár – tánckoncert
Közreműködők:
Szolnoki Szimfonikus Zenekar – fő-zeneigazgató: Izaki Maszahiro
Magyar Nemzeti Balett – koreográfus: Rujsz Edit
Pécsi Balett – koreográfus: Vincze Balázs
Magyar Táncművészeti Főiskola – koreográfus: Szitt Melinda
Nagyvárad Táncegyüttes – koreográfus: Kun Attila
Nemzeti Énekkar – karigazgató: Antal Mátyás
Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus – karigazgató: Molnár Éva
Szoprán: Fodor Beatrix
Alt: Megyesi Schwartz Lúcia
Tenor: Boross Sándor
Basszus: Jekl László
Zenei rendező, karmester: Izaki Maszahiro
Belépődíj: 3.000.- Ft
2015. december 15-éig a jegyek kedvezményesen, 2.300.- Ft-os áron vásárolhatók.
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.
Rolly és Stevie, apa és fia, mintegy családi vállalkozásként dolgoznak a nagymenő, férfiakat könnyedén maga mögé utasító, egyedi stílusú Shirley keze alá. Egy éppen aktuális, nagyszabású, három (plusz egy) részből álló tervük megvalósítása közben ismerik meg az elragadó Phillie-t, a munkáját és a szabályokat komolyan tisztelő recepcióst, akivel valamennyien nagyon gyorsan megtalálják a közös hangot. Ebbe a már-már összeszokott társaságba csöppen az előkelő nevelést kapott fiatal, ambiciózus Amanda, édesapja szeme fénye, egy mindent elsöprő tervvel, mely több lehetséges módon is végződhet, attól függően, ki mennyit vállal a kínálkozó lehetőségek közül.
Egy amerikai kisvárosban élő egyetemista társaság minden hétvégén vacsorát ad, ahol egy-egy meghívott vendéggel vitaestet tartanak a világ megjavításának lehetőségeiről. Egy alkalommal az aktuálisan kiszemelt vendég helyett váratlanul más érkezik a házhoz, de ők gyanútlanul beengedik az idegent. A békés, világjobbító szándékkal rendezett vacsora hamarosan gyilkos fordulatot vesz, az események láncolata pedig olyan lavinát indít útjára, ami elképesztő méreteket ölt…
Anya, csak még egy mesét… anya, még éhes vagyok… anya, laknak emberek az űrben… de miért? Ismerős? Nem is olyan…
Anya, csak még egy mesét… anya, még éhes vagyok… anya, laknak emberek az űrben… de miért? Ismerős? Nem is olyan…
Minden normális, modern férfinak három menyasszony az ideális, csak légiutas-kísérők legyenek, és menetrend szerint elkerüljék egymást.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!